Zvete si do vaší provozovny či kanceláře elektrikáře na pravidelnou revizi? Co vlastně elektrikáři mohou při revizi odhalit a být tím prospěšní?
Svítidla – stolní lampičky, lustry, osvětlení pracovní desky v kuchyňce, osvětlení prostoru u tiskáren a kopírek a další svítidla mohou mít poškozené objímky žárovek, kryty a vypínače. Takovou závadu lze snadno přehlédnout a může se vám stát osudnou. Elektrikáři tyto problémy odhalí a mohou poukázat i na vadné šňůry či zástrčky.
Elektrické spotřebiče – revize elektrických spotřebičů také může odhalit řadu skrytých závad, někde může být problém s topným tělesem, jinde zas s elektromotory a cívkami, u jiných spotřebičů mohou být povolené kontakty ve svorkách, někde hrozí zkrat a požár, jinými slovy co spotřebič, to potenciální zdroj problémů.
Přívodní a prodlužovací šňůry – při používání spotřebičů jsou velmi náchylné na poškození zejména šňůry. Je to v podstatě prodloužení přívodu elektrické energie a jde o velmi zranitelnou část výrobku. Šňůry bývají propálené, prokousané, prodřené či proříznuté, někdy stačí kabel skřípnout dveřmi v zárubni, oknem v okenním rámu, nohou kancelářské židle či stolu a obnažené kabely pak někomu přivodí smrtelný úraz nebo zaviní požár.
Zásuvky – i u nových elektrických rozvodů v mědi mohou být zásuvky nebezpečné, stává se to ve chvíli, kdy do jedné zdířky připojíte několik prodlužovacích šňůr s více koncovkami a uvedete do provozu mnoho spotřebičů s velkým příkonem. Zásuvka se pak může přehřívat, což směřuje ke zkratu vodičů a opět k požáru. Elektrikář pak může vytížení zásuvek doporučit kompenzovat rozdělením připojení spotřebičů do jiných zásuvkových okruhů.
Rozvaděč – při elektro revizi se kontroluje i elektrický rozvaděč, protože i zde může dojít ke zkratu a k nebezpečnému požáru, například při závadě elektrického jističe.